Denník EURO 2016 (15) - Sokoly zostali na štíte Nemcov, koniec Maďarskej rozprávky.

Autor: Ján Korček junior | 27.6.2016 o 3:40 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  463x

Francúzsko - Írsko, Nemecko - Slovensko a Maďarsko - Belgicko to bol program druhého dňa osemfinále Majstrovstiev Európy.

Francúzsko - Írsko
Celé Francúzsko spozornelo domácu reprezentáciu totiž čakal prví vyraďovací duel. Od domácej krajiny sa čaká postup až do finále a tak Írska prekážka  nemala narobiť veľké problémy Deschampovej družine. Ostrovný celok sa ale chystal na odplatu, v baráži Majstrovstiev sveta 2010 totiž po Henryho ruke domáci skórovali a poškodeným Írom ostali len oči pre plač, bol to totiž postupový gól.
Íri začali dobre, už na začiatku zápasu sa dostali do súperovej 16 a po nešťastnom zákroku Pogbu rozhodca odpískal pokutový kop. Brady poslal kapitána Francúzska Llorisa (nového rekordéra v počte štartov za Francúzsky celok s kapitánskou páskou na ruke)  do opačnej strany a s prispením žrde otvoril skóre. Francúzsko ostalo v šoku, jeho hráči však museli ísť  za vyrovnaním. Francúzom sa snaha nedala uprieť ale ich pokusy smerovali iba do náručia brankára Randolpha. Íri sa snažili chodiť do kontier, dokonca sa im z nich podarilo aj zahroziť. Skórovať ale nedokázali a keď v nadstavenom čase zlyhal aj Payet polčas mal prekvapivého víťaza.
V druhom polčase Francúzi nastúpili v ofenzivnejšej zostave a svojho súpera prikovali pred vlastnú bránu.
Netrvalo to dlho a Francúzi sa dočkali vyrovnania. Po Francúzskej kombinácii sa lopta dostala na pravú stranu k Sagnovi ktorý našiel nedostatočne pokrytého Griezmanna ktorý zrovnal skóre. O tri minúty neskôr na seba Giroud naviazal oboch stopérov Írska,  loptu sklepol do voľného priestoru kde si nabehol Griezmann  a Francúzi už vyhrávali. Katastrofálnu 8 minútovku pre hostí zavŕšil Griezmannov nájazd ktorý iba za cenu červenej karty uhasil Duffy. . Po svojom príchode na ihrisko bol veľmi aktívny Gignac, opečiatkoval aj brvno ale žiadny z jeho pokusov sa gólom neskončil. Francúzi vyhrali a postúpili mrzieť ich ale môže strata Kantého a Ramiho ktorí pre žlté karty budú musieť ďalší duel vynechať.

Francúzsko -. Írsko 2:1 (0:0)
Góly: 58´ a 61´Griezumann - 2´ Brady (pen)
Červená karta: 66´ Duffy
Francúzsko: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Pogba, Kante (46´ Coman (90+3´ Sissoko)),  Matuidi - Griezamann, Giroud (73´ Gignac), Payet
Írsko: Randolph - Coleman, Keogh, Duffy, Ward - Brady, McCarthy (71´ Hoolahan), Hendrick, McClean (68´ O´Shea) - Lońg, Murphy (65´ Walters)

Nemecko - Slovensko
Nemcom z hláv už vyfučala nedávna prehra v prípravnom zápase s týmto súperom a ich ambíciou bol jedine postup. Nemci sa do svojho súpera pustili zostra. Už v 8 minúte síce Slováci odvrátili rohový kop, v predšestnástkovom priestore ale ostal nestrážený priestor a Boateng strelou z prvej otvoril skóre. A mohlo byť horšie v 12 minúte Gomez pri výskoku na sebe cítil Škrtelove ruky, pád prihral a Nemci mali možnosť  kopať pokutový kop. V mikro súboji Mesut Ozil vs. Matúš Kozáčik uspel Slovenský brankár a stav tak bol stále relatívne prijateľný.V Slovenskej hre však bola cítiť nervozita na kopačkách. V prvom polčase mali naši hráči až priveľa lacných a  nevynútených strát lopty. Ďalšia gólová šanca tak prišla až v 41  minúte Kuckovu hlavičku pod brvno ale skvelým zákrokom Neuer vychytal.  O chvíľu nato ale práve Kucka nezvládol súboj na kraji 16 Slovenska do ktorej ľahko prenikol Draxler, ten prihrávkou vyzval Gomeza a dvojgólové vedenie Nemecka bolo realitou.
V druhom polčase sa Nemci uspokojili s vedením a nechali hrať aj Slovensko. Napriek niekoľkým lepším akciám a priamym kopom z dobrej vzdialenosti  sa ale Slovákom skórovať nepodarilo. Nemci v 63 minúte udreli znovu a znovu po Slovenskej chybe. Pri rohovom kope ostal Draxler úplne sám a skóroval. Po treťom góle bolo na Slovákoch  vidno že je to ich posledný zápas na turnaji. Nemci mohli pridať aj štvrtý zásah ale nestalo sa tak. Nemci nám proste viac v tomto zápase nedovolili. Na svoj posledný reprezentačný zápas nastúpil Šesták a Slováci sa lúčili s Francúzskom. Na záver len jedno: Chlapci Ďakujeme!!

Nemecko - Slovensko 3:0 (2:0)
Góly: 8´ J. Boateng, 43´ Gomez, 63´ Draxler
Nemecko: Neuer, Kimmich, Boateng (72´ Howedes), Hummels, Hector - Kroos, Khedira (76´ Schweinsteiger) - Muller, Ozil, Draxler (72´ Podolski) - Gomez
Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica,Gyomber (84´ Salata) - Hrošovský, Škriniar, Hamšík - Kucka, Ďuriš (64´ Šesták), Weiss (46´ Greguš)

Maďarsko - Belgicko
Maďari ako prekvapivý víťaz skupiny F sa stretli s druhým celkom skupiny E teda s Belgickom. Belgičania sú zrejme spokojnejší pretože sa dostali do ľahšej časti postupového pavúka ako v prípade že by skupinu vyhrali. V zápase s Maďarskom boli jasným favoritom. Začali aktívne a už v 10 minúte aj otvorili skóre. Z priameho kopu centroval de Bruyne a Alderweireld otvoril skóre.  Maďari mali problém v rozohrávke a ich súper sa tak dostával do šancí. Veľmi viditeľný bol v prvom polčase de Bruyne. Pred koncom prvej polovice sa ale osmelili aj Maďari a niekoľkými pokusmi z poza šestnástky sa pokúsili ohroziť súpera. V druhom polčase už boli Maďari aktívnejší do príležitostí sa dostal Szalai. Na druhý gól sme ale museli čakať až do 78 minúty, kedy sa skvele individuálne presadil Hazard ktorý nabil rped bránu osamotenému Batshuayovi. O dve minúty sa gólov epresadil aj sám Belgický kapitán a bolo 0:3. Szalai a Elek  svoje príležitosti  zahodili a gólový rezultát uzavrel Carrasco. Prehra o 4 góly bola pre Maďarsko príliš krutá. Vzhľadom na výsledky aj herný prejav však už navždy ostanú ako najpríjemnejšie prekvapenie Majstrovstiev Európy 2016. Belgicko ale bolo v zápase lepšie a zaslúžene postúpilo.

Maďarsko - Belgicko 0:4 (0:1)
Góly: 10´ Alderweireld, 78´ Batshuayi, 80´ Hazard, 90+1´ Carrasco
Maďarsko: Kiraly -  Lang, Guzmics, Juhasz (79´ Bode), Kadar - Nagy, Gera (46´ Elek) - Lovrencsics, Pinter (75´ Nikolič), Dzsudzsak - Szalai
Belgicko: Courtois . Menieur, Alderweireld Vermaelen,Vertonghen - Nainggolan, Witsel - De Bruyne - Mertens (70´ Carrasco), R. Lukaku (76´ Batshuayi), Hazard (81´ Fellaini)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok