Denník EURO 2016 (21) - Ronaldo vs. Bale

Autor: Ján Korček junior | 7.7.2016 o 0:49 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  162x

Prví semifinálový zápas zviedol dokopy dva celky ktoré sú zložené okolo veľkých hviezd. Spoluhráči z Realu Madrid Cristiano Ronaldo a Gareth Bale si to rozdali v bitke o Parížske finále. Portugalsko vs. Wales.....

Portugalsko - Wales
Oba tými sa museli zaobísť bez dôležitých členov základnej zostavy. Portugalcom chýbal pre zranenie Pepe a kartový trest z hry vyradil aj defenzívneho dispečera Wiliama Carvalha. Waleské problémy so zostavou boli tiež spojené s kartovými trestami pre ktoré nenastúpili Davies a Ramsey.
Kvality hráčov na ihrisku stavala do role mierneho favorita Portugalcov. Prví polčas bol vyrovnaný, hralo sa medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí. Z dvojice najväčších hviezd bol viac viditeľnejší Bale ale na jeho hre bola cítiť absencia Ramseyho. O osude zápasu rozhodol ale už začiatok druhého polčasu. Behom troch minút Portugalci dva krát udreli a na oboch góloch sa podieľala ich hviezdna sedmička. Portugalci aj napriek vedeniu stále dodržiavali svoj herný plán a po strate lopty sa okamžite vracali do defenzívy zo všetkými hráčmi. Otvorenejšia Waleská obrana dávala Portugalcom možnosti pridať aj tretí gól ale skŕe sa už nezmenilo. Ronaldo tak v mikro súboji  zdolal klubového spoluhráča Balea a dotiahol svoj tým po 12 rokoch opäť do veľkého finále.Napriek pochybnému Portugalskému vstupu do turnaja, posledné dva zápasy preukázali stúpajúcu výkonnosť a zaknihovali aj prvú výhru v riadnom hracom čase na turnaji. Ronaldo znovu ukázal že v najťažších chvíľach dokáže svoju reprezentáciu podržať. Wales napriek prehre nemusí smútiť, spoločne s Islandom totiž dokázal fanúšikov najviac poblázniť. Semifinálová účasť bude pre posledný britský tým určite veľmi cenným úspechom.

Portugalsko - Wales 2:0 (0:0)
Góly: 50´ Ronaldo, 53´ Nani
Portugalsko: Patricio - Soares, B. Alves, Fonte, Guerreiro - J. Mario, Danilo, A. Silva (79´ J. Moutinho) - Sanches (74´ A. Gomes) - Nani (86´ Quaresma), Ronaldo
Wales: Hennessey - Gunter, Chester, Collins (66´ J. Williams), A. Williams, Taylor - Allen, Ledley (58´ Vokes), King - Ronson- Kanu (63´ Church), Bale

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok