Udalosť roka v Česku: začína hokejoví šampionát

Autor: Ján Korček junior | 1.5.2015 o 4:16 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Majstrovstvá sveta v hokeji sú v našich končinách veľmi populárne. Tento rok k tomu prispieva aj to že sa budú konať u našich západných susedov, v Čechách. Keďže Slováci boli umiestený do Ostravskej B skupiny, dá sa predpokladať že naši chlapci  budú 


 

Majstrovstvá sveta v hokeji sú v našich končinách veľmi populárne. Tento rok k tomu prispieva aj to že sa budú konať u našich západných susedov, v Čechách. Keďže Slováci boli umiestený do Ostravskej B skupiny, dá sa predpokladať že naši chlapci  budú mať počas prvej polovice šampionátu takpovediac domáce podmienky. V tento rok má náš team niekoľko zvučných mien a môže sa javiť dosť silný. Toto nám môže vyhovovať pretože  vďaka  ústupu z vrcholových pozícii nie sme radení medzi favoritov a mohli by sme  urobiť tzv. dieru do sveta .Okrem toho šampionát v Česku bude zrejme útočiť  na divácky rekord, k tomu určite prispeje dobrý marketingový ťah ( umiestniť Slovákov do Ostravy ktorá je blízko našich hraníc) ale určite aj to že  súpisky jednotlivých výberov sú plné viacerých zaujímavých mien. Najväčším ťahákom  by mohol byť Sidney Crosby. Líder Pittsburgských tučniakov sa zhostí  kapitánskeho ,,Céčka,,  aj v národnom týme. Bude to len druhý krát kedy sa Najlepší súčasný svetový hokejista zúčastní Majstrovstiev sveta. Crosby by sa v prípade zisku Zlatej medaily stal členom Triple Golden Clubu , čo je exkluzívna spoločnosť hráčov ktorí vyhrali MS, Olympijské hry a Stanley cup, k tomuto  úspechy mu budú pomáhať  hráči ako Claude Giroux, Tyler Seguin či Jordan Eberle. V kádri obhajcov z Ruska sa predstaví hneď niekoľko hráčov z Majstrovského celku KHL SKA Petrohrad na čele s kapitánom  Iljom Kovalchukom, z NHl pricestovali tiež hviezdny Malkin či vychádzajúca hviezda Tarasenko. Čo do výpočtu hviezdnych mien nezaostávajú ani  domáci Česi,  nechýba hviezda tejto sezóny NHL Jakub Voráček, nestarnúci Jaromíg Jág alebo Vladimír Sobotka. Najslabším miestom domácich bude zrejme obrana, ktorej chýba niekoľko dôležitých mužov. Američania už tradične  na Majstrovstvá pošlú mladí  káder, väčšinou zložený z hráčov nižších zámorských súťaží alebo z hráčov pôsobiacich v Európe. Najväčšiu pozornosť bude zrejme pútať mladučký Jack Eichel ktorí je predpokladanou dvojkou draftu 2015 a najlepší strelec KHL v uplynulej sezóne Steve Moses. Ďalej na šampionáte uvidíme napríklad, Pekku Rinneho ,Filipa Forsbega ,Michaila Grabovského, Stephana da Costu či hviezdneho Slovinca Anžeho Kopitara. Súpisky tímov teda predurčujú vysokú kvalitu zápasov.
Kto si odnesie medaile?
Na záver pripájam svoju prognózu o medailistoch ako aj o vypadávajúcich. Ako správny Slovák vždy verím v zisk najcennejšieho kovu , väčšinou ma síce trápia pochybnosti ale tie tento rok neprichádzajú aj napriek nie veľmi vydarenej príprave. Ďalším do semifinále bude Rusko ktoré posledné roky na MS ide ako píla a inak tomu nebude ani tento rok. O medaile zabojujú aj domáci Česi a štvrtým do partie bude Kanada aj napriek tomu že už niekoľko rokov je pre ňu postup cez štvrťfinále zakliaty .Osobne to vidím na finále Slovensko – Rusko aj keď v takto nabitom semifinále   by sa mohlo stať naozaj hocičo.
1. Slovensko
2. Rusko
3. Kanada
4. Česko

čo sa týka vypadávajúcich z A skupiny to vidím na tvrdí germánsky boj medzi Rakúskom a Nemeckom.
V B skupine by sa zostupujúcimi mohli stať Dáni, keďže z môjho pohľadu majú zo skupiny najslabšiu súpisku.
Zostupujúci : Rakúsko a Dánsko.
Zostáva nám užiť si najbližšie dva hokejové týždne a veriť že Slovensko sa opäť raz zapíše veľkými písmenami na mapu svetového hokeja.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?