Čaká nás mesiac plný vášní, Štartuje Copa America!!

Autor: Ján Korček junior | 11.6.2015 o 23:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  114x

Po 4 rokoch  nás znovu čaká Juhoamerický šampionát. Pred 4 rokmi v Argentíne sme mali možnosť sledovať  trápenie sa favoritov veď Argentína aj Brazília vypadli už vo štvrťfinále 

Po 4 rokoch  nás znovu čaká Juhoamerický šampionát. Pred 4 rokmi v Argentíne sme mali možnosť sledovať  trápenie sa favoritov veď Argentína aj Brazília vypadli už vo štvrťfinále a k triumfu sa prepracovali Uruguajčania a potvrdili tým  svoju vtedajšiu dominanciu na americkom kontinente.  Zdolaný finalista z Paraguaja aj tretie Peru a štvrtá Venezuela patrili k prekvapeniam turnaja. Predchádzajúci  turnaj ale priniesol ešte jednu novinku a tou boli dnes už populárne spreje pre rozhodcov ktoré po minuloročných Majstrovstvách sveta spôsobili boom vo svete futbalu a už sú neodmysliteľnou súčasťou futbalových  stretnutí .
Copa America 2015 sa uskutoční v Chile, na turnaji sa predstaví 12 tímov rozdelených do troch skupín z ktorých postúpia do ďalšej  fázy turnaja prvý dvaja a spolu s nimi aj dva najlepšie celky z tretích miest. Už tradične na Copa America ,,hosťujú,, celky z iných futbalových asociácii. V tento rok to bude Mexiko a Jamaica.
 
Domáci na ceste za medailou?!

Chile si po vlaňajších majstrovstvách sveta na ktorých skončilo už  v osemfinále bude chcieť spraviť chuť, veď na turnaji sa spolu s Kolumbiou prezentovali najkrajšou hrou spomedzi  všetkých juhoamerických mužstiev . Domáci ťahaní lídrom Arsenalu Alexisom Sanchezom a finalistom poslednej edície Ligy Majstrov Arturom Vidalom majú tie najvyššie ambície o to znásobené že sú v úlohe usporiadateľskej krajiny.  O druhé miesto by sa malo pobiť Mexiko a Ekvádor.  Pre druhý menovaný tím môže byť výhodou fakt že Mexičanov čaká v júli ešte Gold CUP a preto do Chile pricestovali s mladým kádrom a niektoré opory reprezentácie do Južnej Ameriky necestovali.  Štvoricu dopĺňa Bolívia ktorej sa velké šance na postup nedávajú.

Copa America bez najväčšej Juhoamerickej hviezdy?!
Uruguaj síce obhajca titulu ale šance že by ho mal obhájiť veľmi veľké nie sú.  Urus totiž chýba jeden z najlepších hráčov sveta Luis Suarez ktorí pyká  ešte za dištanc udelený na Majstrovstvách sveta v Brazílii kedy pohrýzol protihráča Chieliniho. Nuž medzi Genialitou a šialenstvom je len tenká hranica. Napriek tomu by však aj Uruguaj mal patriť medzi tými ktoré minimálne postúpia zo skupiny. V boji o prvé miesto by však mala zvíťaziť Argentína ktorá je aj najväčším favoritom celého turnaja. Mal by to byť šampionát na ktorom Argentína buď zvíťazí alebo  už ďalej nebude povolávať Lionela Messiho. Vlani v Brazílií síce došli až do finále ale ich hra najme v prvých zápasoch bola mizerná  a to aj napriek tomu že majú na každom poste futbalistov svetových kvalít. Argentínčania boli priveľmi kŕčovitý a často to vyzeralo že len bezducho čakajú kedy ich z toho kŕču Messi vyslobodí.  Naopak keby Messi nebol v reprezentácii Argentína by mohla pôsobiť ako Nemecko ktoré tiež nemá jednu výraznejšiu hviezdu ale tým plný špičkových hráčov. Práve táto pestrosť  v Nemeckom kádri kedy naozaj každý môže rozhodnúť zápas  by mohla rovnako fungovať aj od Argentíncov len ich treba zbaviť toho kŕču. Opakujem, pokiaľ Argentínčania dosiahnu až na samotný vrchol a celý turnaj vyhrajú, všetko by malo ostať pri starom ale ak nezvládnu ďalšie veľké podujatie  treba porozmýšľať nad zmenou, Argentínčania na to určite majú hráči veď aj tento rok sa im do nominácie nezmestili hráči ako  Mauro Icardi ktorí sa spolu s veteránom Tonim stal najlepším strelcom Serie A uplynulého   ročníka na Apeninskom polostrove, Paolo Dybala  či Nicolas Gaitan. Prekvapiť môže Paraguaj  vedení Nestarnúcim Roquem Santa Cruzom. Velké šance sa naopak nedávajú Jamajke ale veď uvidíme.

Brazília? Len tieň čias dávno minulých!

v Skupine C si to o prvé miesto rozdajú Kolumbia s Brazíliou, teda sa jedná o reprízu štvrťfinále Majstrovstiev sveta.  Kolumbijčania majú Brazílčanom čo vracať, veď napriek tomu že turnajom kráčali suverénne nakoniec stroskotali práve na štíte domácich kanárikov.  Kolumbii pred rokom chýbal  Falcao ktorému sa teraz ušla kapitánska páska, napriek tomu že v Manchastry United neprežil práve najlepšiu sezónu v drese  reprezentácie to bol starý dobrý  El Tigre. Kolumbia bude určite pomýšľať aj na celkový triumf. To isté platí aj pre Brazíliu, tá však zrejme pritom pomýšľaní aj ostane. Veď tým kanárikov už zďaleka nie je tým čím sa prezentoval  pred 15 rokmi. Už to nie sú okulahodiace akcie zavŕšené krásnymi gólmi. Hra Brazílie sa diametrálne zmenila. Všetko to len podčiarkol debakel od Nemecka v semifinále MS. V Brazílii sa však počítajú iba triumfy a preto družina okolo Neymara bude mať poriadne ťažkú úlohu.  Brazílčania nemôžu počítať s brankárom Alvesom ktorý prežil skvelý rok vo Valencii, chýbať budú aj Marcelo, Hulk a nevedno prečo sav nominácii neobjavil ani Lucas Moura. Kanárici ta budú spoliehať na stopéra Tiaga Silvu a Philipeho Coutinha ktorý svojou hrou  snáď jediný zo súčasnej Brazílie pripomína  staré dobré časy. Či sa podarí Peru a Venezuele prekvapiť ako pred 4 rokmi kedy sa stretli vo vzájomnom zápase o 3 miesto, to ukážu až nasledujúce týždne

Dočkáme sa finále snov?!
Pod pojmom finále snov nemám na mysli bájne súboje Argentíny a Brazílie  ktoré počas histórie  pútali vždy veľkú pozornosť, súčasné  kádre oboch tímov sú inde. Pod pojmom finále snov teda mám na mysli dva snáď najlepšie hrajúce juhoamerické celky teda domáce Chile a Kolumbia. Turnaj je tomuto finále priaznivo  nastavený, hádam to vyjde aj na ihrisku. V prvej 4 by sa však aj napriek vyššie spomenutým obavám mali objaviť aj Argentínčania. Čaká nás množstvo skvelých zápasov a vďaka výbušnej juhoamerickej  náture sa zrejme nebudeme nudiť, o zábavu je postarané!  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?