Denník EURO 2016 (19) - Predčasné finále

V sobotu bol na programe štvrťfinálový duel medzi Nemeckom a Talianskom ktorý bol už pred zápasom označovaný za predčasné finále.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nemecko - Taliansko
Nemci na turnaji ešte nedostali gól a s prehľadom postúpili medzi najlepšiu osmičku turnaja. Pred turnajom podceňovaný Taliani dokázali ovládnuť svoju skupinu a v osemfinále vyradiť obhajcov zo Španielska. Pred zápasom s Nemeckom ich už nikto nepodceňoval aj keď miernym favoritom boli úradujúci majstri sveta.
Nemecké plány naštrbilo už po úvodnej 15-minútovke zranenie Khediru, do hry tak musel predčasne naskočiť Schweinsteiger. Na hre Nemeckého mužstva sa to ale výrazne nepodpísalo. Prví polčas sme videli vysoko organizovaný futbal. Nemci vysoko napádali Taliansku rozohrávku, tí im to oplatili tak že k Nemeckým hráčom pristupovali na vlastnej polke vždy keď mali loptu a nenechali im priestor na to aby sa s ňou pohrali dlhšie. Prvé naozaj veľké šance prišli až na konci polčasu, no v rozmedzí dvoch minút sa nepodarilo rozvlniť sieť ani za jedným z brankárov. V druhom polčase pokračoval obdobní futbal akurát sme sa dočkali aj gólov.Skóre otvoril Ozil a po úvodnom góle sme mohli vidieť diametrálne odlišnú situácie ako v predchádzajúcom zápase keď sa Belgičania zatiahli pred vlastnú bránu, Nemci ostali naďalej aktívny a mohli pridať druhý gól v Buffonovej sieti. V záverečnej 20 - minútovke sa osmelili aj Taliani, ktorý v 78 minúte po ruke Boatenga dostali možnosť pokutového kopu. Taliai sa prakticky zadarmo dostali k gólovej možnosti a nakoniec aj ku gólu. V predĺžení, Taliani ktorí zase nabehali viac ako ich súper pôsobili unavenejšie hralo sa predovšetkým pred ich bránou. Svojho súpera ale do šancí nepustili a zápas vyústil do penaltového rozstrelu. Ten dospel až do 9 série a Nemci v ňom dokázali zvíťaziť 6:5. V bojoch o finále im však bude chýbať pre žlté karty Hummels. Sláva víťazom, česť porazeným a preto treba vyzdvihnúť aj Talianskeho trénera Conteho. Zo súčasným Talianskym týmom by 9 z 10 trénerov dokázalo maximálne postúpiť zo skupiny. Conte však ukázal svoju trénerskú genialitu a dosiahol oveľa viac. Tým v ktorom nemal žiadne veľkého hviezdy s výnimkou brankára Buffona na šampionát dokonale pripravil. Jeho mužstvo mnohých prekvapilo a potešilo, vyzerá to tak že v Chelsea sa majú na čo tešiť.

Nemecko - Taliansko 2:1 po pen. (1:1)
Góly: 65´ Ozil - 78 Bonucci (pen.)
Nemecko: Neuer - Howedes, Boateng, Hummels, Hector - Khedira (16´ Schweinsteiger), Kroos - Kimmich , Ozil - Muller, Gomez (72´ Draxler)
Taliansko - Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini (120+1´ Zaza) - Florenzi (86´ Darmian), Parolo, Sturaro,Giaccherini, De Sciglio - Pelle, Eder (108´ Insigne)