Premier League 5. Kolo : Závan starých časov v Manchestri....

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehli futbalové súťaže napriek Európou a Premier League nebola výnimkou. Nie všetkým ale prestávka prospela.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Liverpool

Kolo otváral Liverpool domácim súbojom s Newcastlom. V základe červených sme videli dve zmeny keď Hendersona vystriedal Oxlade-Chamberlain a Firmina Origi. Ale o Origiho Liverpool aj rýchlo prišiel. V 37 minúte ho kvôli zraneniu musel nahradiť Brazílčan. Liverpool znovu neudržal čisté konto a dokonca prehrával. V súboji krajných obrancov sa Willems presadil cez Arnolda a otvoril skóre. Holanďan tak odčinil svoju chybu z prvého kola. Liverpool ale do polčasu dokázal otočiť. Dvoma gólmi sa o to postaral Mané. Ten druhý padol len 3 minúty po Firminovam príchode a predchádzala mu práve skvelá prihrávka od tohto hráča. Ešte krajšiu, tentoraz už asistenciu, vystrúhal Firmino pri góle číslo 3. Celková bilancia domáceho trojzáprahu znie Mané - 2 góly, Salah - gól a Firmino - asistencia. Martin Dúbravka si pripísal 6 zákrokov. Liverpool je po 5 kolách jediným stopercentným tímom čo sa ale aj dalo očakávať. Los úvodných kôl tomu nasvedčoval. The Reds sa okrem Superpohára UEFA nestretli so silným protivníkom ale aj pre nich sa toto obdobie už končí. Od ďalšieho kola budú náročné konfrontácie pribúdať a už spomínaný Európsky zápas s Chelsea ukázal že s nimi môže mať Liverpool veľký problém.

Manchester United

Manchester United sa musí potýkať s ďalšou absenciou, najnovšie im chýba aj Pogba. V základnej zostave ho nahradil Matič. Na Old Trafford zavítali líšky z Leicestru a domáci rozhodne neboli v pozícií favorita. Domáci previedli najlepší sezónny výkon a svojím aktívnym futbalom súperom poriadne znechucovali futbal. Tento aktívny prístup im pomohol vybojovať aj penaltu ktorú Rashford premenil. Leicester sa a vyrovnanie nezmohol, herne sklamal a prišiel o svoju neporaziteľnosť. David De Gea sa čistým kontom, spoločne s ďalšími 6 brankármi, zaradil na prvé miesto v tejto šťatistike s dvomi nulami na svojom konte.

Chelsea

Lampard zmenil rozostavenie Chelsea na 3-4-2-1 a zmien ktoré urobil tiež nebolo málo. Do obrany sa vrátil Christensen a o zranení aj Rudiger. Zraneného Emersona nahradil Alonso. Zo základu vypadol aj Barkley a Pulisic a naopak sa doň dostal Willian. Tento zápas bol najgólovejším predstavením kola a to do 20 minúty vôbec nevyzeralo že by sa malo jednať o čo i len trochu zaujímavý zápas. Wolwes sú šťuka minulej sezóny kedy sa ako nováčik prebojovali až do Európskej ligy na čo zrejme teraz doplácajú keďže sú na spodku tabuľky bez víťazstva. Chelsea v rozmedzí 10 minút medzi 31 a 41 minútou strelila 3 góly a rozhodla o osude zápasu. Prví gól stopéra Tomoriho bol fantastický a je to určite jeden z kandidátov na gól sezóny. Hattrickom sa blysol Abraham, pripísal si aj vlastný gól. Zároveň je so 7 gólmi spoločne s Aguerom na čele tabuľky kanonierov. Všetko uzavrel v 96 minúte Mount. Wolwes hrali svoj najlepší futbal až po góle na 4:0. Cez polčasovú prestávku Rudigera nahradil na ihrisku Zouma a ten priniesol aj góly v bráne Chelsea aj keď teraz to nebola jeho chyba.

Tottenham

Tottenham nastúpil iba s jednou zmenou keď na pravej strane obrany Sancheza nahradil Aurier. A kohúti konečne predviedli to čo sa od nich čaká. Crystal Palace sfúkli už v prvom polčase štvorgólovým uragánom. O dva góly sa postaral Son, spomínaný Aurier si pripísal asistenciu a ďalšiu jeho prihrávku si zrazil do vlastnej brány van Aanholt. Gól zaznamenal aj Lamela na ktorý mu nahrával Harry Kane. Brankár kohútov Lloris si síce pripísal 6 zákrokov ale ani jeden z nich nebol náročnejšieho charakteru. Tottenham svojmu súperovi nič nedovolil a bez problémov vyhral.

Manchester City

Manchester City musí riešiť obrovský problém. V minulom zápase sa im dlhodobo zranil ich jediných schopný stopér Laporte. Spočiatku sa mohlo zdať že ho v strede obrany nahradí záložník Fernandinho ale pre zápas s Norwichom sa na tomto poste objavil John Stones. Do základu sa dostali aj Bernardo Silva a Gundogan, len na lavičke ostali De Bruyne a Mahrez. Zápas dvoch šampiónov z minulej sezóny priniesol najväčšie prekvapenie tohto kola. Tri body nakoniec nebral šampión Premier League ale víťaz druhej ligy a nováčik a súťaže. Citizens inkasovali prví gól po rohovom kope kedy im nevyšlo zónové bránenie a Rodri nedokázal pokryť svoj priestor. Druhý gól padol potom keď defenzívna 4 nedokázala udržať líniu. Ľavá strana obrany vystúpila na súperovu polku zatiaľ čo pravý obranca Walker bol na tej svojej. Stones uprostred sa snažil zahrať offsajdovú pascu na polke ihriska pri čom vôbec netušil o Walkerovi za sebou. Z tohto vzniklo prečíslenie domácich a Pukki vyzval svojho spoluhráča Cantwella na gól do prázdnej brány. Iskierku nádeje pre hostí vyčaril ešte pred polčasom Aguero, Pre Argentínčana to bol už 7 ligový gól. V druhom polčase ale prišla ďalšia trápenica obrany majstra. Prvá chyba stopérskeho dua ešte ostala nepotrestaná ale tá druhá už skončila gólom. Otamendi vyzeral ako neprítomný keď sa spoza neho vyrútil Buendia a loptu mu zobral. Rodri gól na záver už bol len kozmetický. Guardiola by mal v ďalšom zápase radšej postaviť do stredu obrany Walkera s Fernandinhom ako toto tragikomické duo. Pukki si pripísal šiesty ligový gól a k tomu asistenciu, Beundia dokonca dve gólové prihrávky. Man City prehrali s nováčikom zatiaľ čo Man United vyhrali, človek by si myslel že je stále rok 2005.

Arsenal

Arsenal spravil oproti zápasu s Tottenhamom dve zmeny. Torreiru nahradil Ceballos a zraneného Lacazetta prví krát v tejto sezóne Mesut Ozil. Watford má podobné problémy ako Wolwes. Tím ktorý na jar zvádzal, aj keď neúspešný, boj o siedme miesto a predstavil sa aj vo finále FA cupu sa zatiaľ trápi na spodku tabuľky. Vedenie Hornets na nelichotivú situáciu zareagovalo a odvolalo trénera Javiho Graciu. Jeho nástupcom sa stal Quirque Sánchez Flores ktorý už vo Watforde v minulosti pôsobil Watford síce začal proti Arsenalu aktívne ale úvodný polčas aj tak prehral 2:0. Prví gól padol po tom čo sa domáci dožadovali faulu v strede poľa, odpískanie ale neprišlo a mierne zaskočený domáci inkasovali skorej ako sa spamätali. Pri druhom góle zas vykombinovali obranu až do takej miery že Aubameyang skóroval do prázdnej brány. Oba góly strelil tento Gabonský kanonier. Zatiaľ čo bol v prvom polčase Watford len mierne lepší v druhom dejstve to bol doslova valec. Celkovo si domáci pripísali až 31 striel oproti 7 pokusom na ich bránu. Veľké chyby v podobe lacných strát v okolí vlastnej šestnástky predvádzal hlavne Guendouzi ktorý tak negatívne inšpiroval Sokratisa ktorý doslova nabil na prví domáci gól Vyrovnanie prišlo po penalte ktorú znova spôsobil David Luiz. Ak si kompetentný v Londýnskom tíme mysleli že tento hráč pozdvihne ich defenzívu na vyššiu úroveň tak museli doteraz žiť na inej planéte. Watford bol lepší a mohol vyhrať. Domácu remízu môžno považovať za stratu bodov. Arsenal si musí uvedomiť že takto sa Big 6 naozaj nebude zmestiť.

V tomto kole sme síce nevideli konfrontáciu medzi celkami z Big 6 ale až šestica mužstiev na treťom až ôsmom mieste tabuľky má 8 bodov.