Premier League 7. Kolo : Šťastný Liverpool, smutný Manchester.

Siedmemu kolu predchádzal Ligový pohár a tímy doňho vstupovali v rozdielnych náladách. Väčšinu čakal priaznivý los ale na programe bola aj bitka medzi tímami Big 6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Liverpool

Liverpool cez týždeň zvládol pohárový zápas. Oproti ligovému zápasu s Chelsea neurobil žiadnu zmenu v základe, bodaj by aj urobil keď Klopp používa 13 hráčov. Sheffield ktorý v predchádzajúcom kole dobyl Liverpool keď si z ihriska Evertonu odniesol všetky body, tiež nastúpil bez zmeny. Sheffield v Liverpoole podali takticky disponovaný výkona rovnako sa prezentovali aj proti lídrovi ligového pelotónu. Domáci Červených do veľa šancí nepustili ale pár ich predsa len mali. Dva krát zlyhal Mané. Raz po prekrásnom pase od Van Dijka a raz potom keď Liverpool využil chybu domácich v strede poľa a mohol ísť do prečíslenia. Salah ale preváhal ideálny moment na prihrávku do pravej strany. V druhom polčase mal najskôr obrovskú šancu domáci Fleck. Aj on zlyhal. Jediný gól zápasu strelil Wijnaldum keď jeho ľahkú strelu žalostne neudržal brankár Henderson. Henderson je u Blades na hosťovaní z Manchestru United, úhlavného rivala Liverpoolu. Dvojnásobná radosť pre hostí. Potom zlikvidoval Salahov sólo nájazd a síce svoju chybu odčinil, jeho spoluhráči ju ale nedokázali vymazať. Liverpool sa trápil a absencia kreatívneho záložníka bola extrémne citeľná. Van Dijk bol po dlhšom čase lepší ako Matip. Liverpool po siedmych kolách v lige stále nepoznal nič iné ako výhru ale počet výstražných prstov sa nebezpečne zvyšuje.

Manchester city

Man city si cez týždeň v pohári taktiež pripísal výhru. Oproti debaklu ktorý uštedrili Watfordu urobil Guardiola vo svojom tíme 4 zmeny. Na ľavú obrany sa vrátil Zinchenko, namiesto Silvovcov dostali priestor Gündogan a Sterling a v útoku sa predstavil Jesus namiesto Agüera. Delph z Evertonu nastúpil proti tímu ktorý v lete opustil ale táto konfrontácia preňho nedopadla šťastne. Gündogan síce z 2 metrov zahodil tisícpercentnú tutovku ale City to mrzieť nemuselo. De Brueyne je Boh, kráľ asistencií a znovu to potvrdil. Dokonalou prihrávkou posadil gól na Jesusovu hlavu. Už má 8 gólových prihrávok, teda dva krát toľko ako Buendia a Bernardo Silva na druhom mieste tejto štatistiky. Rekord v podobe 20 asistencií za sezónu ktorý drží legendárny Thierry Henry sa tak zdá byť v ohrození. Calvert-Lewin do polčasu vyrovnal keď uchmatol gól spoluhráčovi Colemanovi. Ihneď sa vynorila spomienka na jeden z najkrajších gólov Cristiana Ronalda v reprezentačnom drese ktorý mu avšak ukradol Nani. Ten navyše stál v ofsajde. Anglický útočník si svoje postavenie aspoň postrážil a regulérne vyrovnal. V druhom polčase dal víťazný gól z priameho kopu Mahrez a gólovú bodku pridal Sterling. Také ľahké to ale nebolo. Mina mal po rohových kopoch dve obrovské šance ktoré mu zmaril Ederson. Ten sa zaskvel aj proti ďalšej šanci Calvert - Lewina. Pickford si pripísal 6 zákrokov, jeho náprotivok až 7. Agüero tento krát neskóroval, Sterling si pripísal už 6 gól. Tréner Evertonu Silva to má čoraz viac nahnuté.

Tottenham

Tottenham v pohári vypadol s Colchestrom, teda tímom zo 4 ligy. Síce je to vnímané ako obrovská hanba ale pre Kohútov len dobre že v priebehu sezóny budú mať o pár dni voľna navyše. Ten tým to potrebuje. Oproti prehre s Leicestrom sa do zostavy vrátil brankár Lloris a Lamelu nahradil Eriksen.
Prví polčas bol ako na hojdačke. Tottenham ho mal v rukách a Ndombelého gólom otvoril skóre. Všetko sa ale zmenilo po pol hodine hry. Aurier dostal v rozmedzí 4 minút dve žlté karty a oslabil svoje mužstvo. Druhá žltá karta padla po kontroverznom momente kedy Hojbjerg spracovával loptu na autovej čiare a taký Winks ktorý bol k nemu najbližšie jasne signalizoval že lopta bola už mimo hry. Rozhodca nepískal a bola z toho červená. Po červenej karte prišla ďalšia rana pre domácich keď inkasovali. Lloris namiesto odkopu ešte skúsil kľučku na Ingsa ale ten z neho spravil iba klauna. Odpoveď Tottenhamu prišla o 4 minúty po súhre trojice Son, Eriksen, Kane. Títo traja sú momentálne asi jediný svetový hráči u Spurs čo sa týka ofenzívy a pri góle na 2:1 to dokázali. V druhom polčase to bolo jasne o tom ako Southampton obliehal bránu súpera. Pochettino na pravý kraj obrany posunul Sissoka. Soton ale už druhú sezónu neni v pohode a znovu to aj dokázal. Šance si vytvoril len po priamom a rohovom kope a tie obe, skvelými zákrokmi zmaril Lloris. Tottenham ukázal silu akú v tejto sezóne ešte nie a aj napriek komplikáciám poľahky vyhral.

Chelsea

Chelsea v pohári rozbila Grimsby 7:1 keď sa trafil aj navrátilec Hudson-Odoi. Zranenie do hry nepustilo Emersona, nehral ani Kante a len z lavičky naskočil Kovačič. V základe tak boli Alonso, Barkley a Pedro. Chelsea mala v zápase 24 striel a ďalších 10 jej obrana hostí zablokovala. Z toho počtu až 17 klasických a 9 zblokovaných bolo v prvom polčase. Napriek týmto číslam to veľká zábava nebola. Chelsea mala 4 veľké šance a tie nepriniesli gól. Postupne zlyhali Abraham, po Mountovom centri, Barkley po Alonsovom, Pedro po Jorginhovom a nakoniec Alonso po Azpilicuetovom centri. Obrana Brightonu nebola schopná zastavovať tieto akcie a najmä z krajných priestorov si dokázali hráči Chelsea nabehnúť do šance. Len jednu z tých šancí zastavil brankár. Druhý polčas začali hostia zbytočnou kombináciou pre vlastnou bránou, Websterovi ušla lopta pri spracovaní Dunkovej prihrávky a dobiedzajúci Mount vybojoval penaltu. Jorginho premenil. Potom mohli hostia vyrovnať. Alzateho tečovaná strela skončila mimo bránu a Webster po rohovom kope tesne minul. Hudson-Odoi sa dostal do hry aj v tomto zápase a hneď si pripísal asistenciu na Willianov gól. Brazílčanovu strelu do vlastnej brány tečoval Burn. Chelsea doma konečne vyhrala a udržala aj čisté konto. Brankár súpera Ryan si pripísal 8 zákrokov.

Manchester United a Arsenal

Aj Manchester má za sebou postup v domácom pohári ale vybojoval si ho s Rochdale až po penaltách. Zápas vynechal Wan-Bissaka, takže na pravo sa presunul Young a na ľavo nastúpil Tuanzebe. Matiča nahradil Pogba a Matu Lingard.
Arsenal v pohári, piatimi gólmi rozstrieľal Nottingham a aj on zaznamenal zmenu na pravej strane obrany. Vykartovaného Maitland-Nilesa nahradil Chambers. Záložnú radu vystužil Torreira namiesto Ceballosa.
Ak by si niekto chcel pustiť tento šláger zo záznamu tak z prvého polčasu stačí len posledných 10 minút. Dovtedy to bol zápas plný súbojov aj keď v celku zábavný. Veľká šanca prišla až s končom polčasu keď McTominay nezachytil prihrávku na polovici ihriska, Aubameyangov pokus De Gea vyrazil a to isté urobil aj s následnou dorážkou Guendouziho. Arsenal kopal roh ale túto situáciu nezvládol. Z následného protiútoku James nenašiel Rashforda ale ten spätnou prihrávkou prihral McTominayovi a škót spoza 16 skóroval. Čo viac si mohli domáci priať? Arsenal ale začal druhý polčas dobre. Z pravej strany dostal prihrávku do stredu šestnástky Torreira, ten ale zlyhal. O niečo neskôr sa od pravej strany, z pohľadu Arsenalu, zrodil vyrovnávajúci gól. Maguire bol z hráčov United najbližšie k čiare keďže čakal že mu Tuanzebe, ktorý bol v súboji s Pepem, pošle loptu na odkop. Maguire tak ostal vysieť hlbšie zatiaľ čo Lindelöf a Young boli s Tuanzebem na rovnakej úrovni. Navyše medzi Lindelöfom a Youngom bola obrovská medzera. Práve do tohto priestoru ale nasmeroval mladý Angličan svoju prihrávku. tam sa nachádzal Saka ktorý poslal prihrávku do priestoru kde už smeroval gabonský snajper, Maguire už nestihol vystúpiť a Auba skóroval. Jeho 7 gól v sezóne. Hneď po góle mal Arsenal skoro identickú šancu ako predtým Torreira ale tentoraz ju zahodil Saka. United si vedenie nevzali späť ani po rohu keď zakončoval McTominay a ani po dvoch strelách. Maguirov pokus aj priamy kop Rashforda zneškodnil Leno. Spomínaný priamy kop spôsobil zbytočným faulom Luiz tesne pred pokutovým území. Chýb Brazílčana je už naozaj veľa, táto posila sa nevypláca. United obdržali až 4 žlté karty, zvlášť Guendouzi pocítil skoro polovicu domácich faulov.