Premier League: 8. Kolo: Liverpool mal opäť šťastie, City kreativity zbavený-

Kolo číslo osem sa nieslo v znamení strát a dokonca prehier tímov z Big 6, veď až trojica z nich vyšla na prázdno.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tottenham

V momente keď to už začínalo vyzerať s Tottenhamom dobre tak sa to zase celé pos....pokazilo.
Bezproblémová výhra zo Sotonom napriek tomu že ich bolo menej a zápas s Bayernom v Lige majstrov. Teda aspoň jeho prvá časť mohli fanúšikom Londýnskeho celku dodať sebavedomie, veď ich miláčikovia s Mníchovským veľkoklubom viedli a aj keď bolo rýchlo zrovnané tak mali niekoľko ďalších góloviek. Zlom prišiel s koncom prvého polčasu a bol ním vedúci gól Bayernu. Tento moment kohútov zlomil a z domáceho zápasu napokon odišli s potupnou sedmičkou. A ťažké časy pokračovali v zápase s Brightonom. Oproti minulému ligovému kolu nastali v kádri hostí tri zmeny. Na miesto vykartovaného Auriera sa postavil Sissoko ktorý tam už dohrával spomínaný zápas. Na ľavej obrane nastúpil Davies a v strede poľa Winksa nahradil Dier. Do základu sa ešte dostal Lamela. Tottenham začal veľmi zle a pokračoval ešte horšie. Už v 3 minúte padal pretiahnutý center domácich do brány a Lloris ho síce chytil ale uvedomil si že pri dopade by sa sním dostal za bránkovú čiaru tak loptu pred ňou pustil. Maupay ju iba doklepol za čiaru a Lloris sa navyše zranil. Zranenie ruky ho vyradí zrejme dokonca kalendárneho roka. Au. Gazzaniga tak bude na určitý čas jednotka. V 32 minúte narobil Tottenhamu problémy ďalší center z ľavej strany. Ben Davies bránil Connollyho zo zlej strany a ten na dva krát skóroval. Tretí gól padol tiež z po akcií z ľavej strany. Znovu ho dal Connolly keď jeho strela cez Alderweirelda skončila v brány. Skvelú debut v základe pre tohto 19 ročného mladíka. Kohúti sa navyše takmer vôbec nedostávali do šancí a keď už náhodou hej, tak si ju loptu sami na poslednú chvíľu odkopli (Son) alebo netrafili bránu (Kane). Reprezentačná prestávka príde klubu zo severu Londýna zrejme vhod. Pochettino musí zapremýšľať ako znovu spraviť zo svojho tímu celok ktorý bude vyhrávať a zároveň aj baviť hrou ako to bolo posledné roky. Je to najlepší manažér v lige takže ak on nedokáže nakopnúť Tottenham bude tento kohút súci už len na slepačí vývar.

Liverpool

To že herná stránka Liverpoolu nieje optimálna je vidno už dlho. Kto neveril tak zápas Ligy Majstrov so Salzburgom mu to musel jasne ukázať. Liverpool v ňom stratil vedenie 3:0 aj j keď nakoniec o gól vyhral. Liverpool spravil dve zmeny. Jednu kozmetickú keď Hendersona nahradil Milner. Závažnejšia mohla byť tá druhá keď Lovren nahradil Matipa. Lovren bol vo veľa zápasoch veľký problém Liverpoolu a jeho nasadenie vyvolávalo značné riziko. Leicester je v tejto sezóne veľmi silný. Je to ašpirant na TOP 4. Proti Liverpoolu ale nič z tohoto nepotvrdil. Liverpool Líšky najmä v prvom polčase do ničoho nepustil a sám si vytvoril niekoľko možností na skórovanie. Premenil iba jednu. Gól strelil Mané. S Postupom času, v druhom polčase, ale Liverpool začal byť pasívnejší. To sa mu poslednú dobu stáva často. A doplatil na to. Maddison, desať minút pred koncom, vyrovnal. Liverpool má ale šťastie. Na konci nadstaveného času Albrighton namiesto toho aby pohodlne odkopol loptu na roh zaváhal a Mané vybojoval penaltu. Tú Milner premenil. A pokiaľ ide o Lovrena tak áno. Svoj klasický moment predviedol. Vardy mu ušiel ale túto chybu nepotrestal. Rodgers s Leicestrom dokazuje že jeho vyhadzov z Liverpoolu bol predčasný a mohol sním byť kludne úspešný ale keď potrebujete útočníka a z klubu vám povedia že buď Balotelli alebo nikto tak sa naozaj ťažko robia výsledky. Každopádne Liverpool v lige ešte nepoznal premožiteľa ale jeho výkony sú také že ak by prišla niekoľko zápasová séria bez výhry prekvapenie by to rozhodne nebolo.

Arsenal

Arsenal v Európskej lige zatiaľ šliape ako hodinky. Síce vo Frankfurte tá hra absolútne nezodpovedala výsledku ale domáca demontáže St. Liege bola o niečom inom. Zato v lige ide Arsenal presne to isté čo pred rokom. Jeden mdlý výkon za druhým ale body zatiaľ pribúdajú a aj preto sa drží v TOP 4. Zápas proti Bournemauthu nebol výnimkou. Arsenal tentoraz len s jednou zmenou, Torreiru nahradil Ceballos. A je to tu!! Fanúšikovia Kanonierov sa dočkali! David Luiz konečne predviedol niečo pozitívne. Síce až v 8 kole ale predsa. Dal gól, dokonca víťazný gól a navyše nespravil chybu z ktorej by jeho tím inkasoval. Arsenal znovu neohúril. V prvom polčase mal niekoľko dobre vyzerajúcich striel mimo bránu ale to bolo všetko. Poriadnu šancu si celý zápas nevypracoval. Hosťujúce čerešne na tom boli podobne až na to že im patril druhý polčas. Svoju najväčšiu šancu zahodili a zo zápasu odchádzali s prehrou. Leno udržal druhé čisté konto v sezóne.

Chelsea

Chelsea v Lige Majstrov doviezla víťazstvo z Lille a ďalšie víťazstvo mala v pláne doniesť aj zo Southamptonu. Postarať sa o to mali aj traja nový hráči v základe. Konkrétne Zouma ktorý nastúpil na Christensenovom mieste, do zostavy sa vrátil aj Kanté namiesto Barkleyho a Pedra nahradil už doliečený Hudson-Odoi. A táto misia bola úspešná. Chelsea vyhrala 4:1. Znovu sa trafili mladé pušky, Abraham a Mount. Práve pri Mountovom góle na dva - nula vyrobil Poľský stopér Bednárek chybu keď odhlavičkoval loptu iba k jednému z hráčov súpera. Vznikol z toho gól. Pri treťom góle si zas kantého strelu stečoval do brány Hojbjerg. O posledný, štvrtý, gól sa postarali dvaja striedajúci hráči. Pulisic prihral Batshuayiovi. Jediný gól domácich dal Ings. Tento hráč dal v posledných 8 štartoch proti Big 6 až šesť gólov, zatiaľ čo v ďalších 24 zápasoch proti ostatným súperom sa trafil len štyri krát. Tento hráč mal ešte obrovskú šancu za stavu 1:3 keď po veľkej chybe Tomoriho znovu prekonal Kepu, toho ale zastúpil Jorginho. Hudson.Odoi sa po zranení ukazuje dobre. Znovu asistoval a zahodil aj gólovú šancu.

Manchester City

Manchester city a jeho stíhacia jazda za Liverpoolom. Oproti svojim rivalom mali za sebou pohodlnejšiu výhru v lige majstrov ale to nie vždy môže byť výhoda. Guardiola spravil tri zmeny. Na ľavej strane obrany Cancelo vystriedal Zinchenka a na hrote Agüero, Jesusa. Najpodstatnejšia zmena bola ale tá v strede poľa. Najlepší hráč City De Bruyne teraz absentoval a jeho kreativitu mal nahradiť David Silva. Ale nepodarilo sa. Tento zápas naplno ukázal že Otamendi proste nemôže hrať. To je čistá tragédia čo tento hráč predvádza. minimálne 2 krát spravil obrovskú chybu čím dostal súpera do šance a dva krát prepadol v súboji 1 na 1 keď bol posledný respektíve tam vzniklo prečíslenie súpera. Jedno z toho bol aj prví gól hostí. Aby toho nebolo málo tak jednu šancu re hostí vytvoril aj Mahrez.. Príležitosti mal aj Man. city ale len jedna bola naozaj obrovská. Tú ale Bernardo Silva nevyužil. Bez De Bruyna proste nemal kto prihrať na gól. City sa vytrápili, prehrali a dokonca nazbierali 5 žltých kariet čo u nich nebýva zvykom. Zato Wolwes sa konečne chytili. Vyhrali dva ligové zápasy a medzitým aj súboj v Európskej lige. Odlepili sa z dna tabuľky a konečne to s nimi vyzerá pozitívne. Adama Traoré bol vždy dobrý hráč len mu chýbala produktivita. Dvoma gólmi do siete majstra sa snáď nakopne. Wolwes boli v minulej sezóne prví tím ktorý obral City o body. Teraz boli už tretím. City tak strácajú na prví Liverpool už 8 bodov.

Manchester United

ManU priviezli cez týždeň z Alkmaaru bod, čím naplnili očakávania. Teda naplnili pre nich tú lepšiu z dvoch očakávaných variánt. V ich tíme oproti dohrávke s Arsenalom nastalo hneď niekoľko zmien. Najviac ich bolo v obrane. kapitán Young sa vrátil na ľavo, vpravo dostal príležitosť Dalot. Tuanzebe sa presunul do stredu obrany kde nahradil Lindelöfa. V strede bol namiesto Pogbu Fred a pod hrotom Mata nahradil Lingarda.
Aj keď Červený diabli zavítali na trávnik predposledného Newcastlu nedalo sa o nich povedať že sú favoritom zápasu. Newcastle hrá dlhodobo pod svoje možnosti a tento zápas to len potvrdil. Zaujímavosťou strák bolo že v strede ich zálohy nastúpila bratská dvojica Longstaffovcov. 21 ročný Sean a o dva roky mladší Matthew pre ktorého to bol debut v základnej zostave. Ako som už spomínal tento zápas potvrdil že Newcastle je schopný hrať lepšie ako tomu bolo doteraz. Veľmi aktívny bol hlavne šikovný Saint- Maximin. Ten sa predviedol množstvom útočných výpadov a po jednom takom padol aj úvodný a jediný gól zápasu. Ten vsietil práve zápasový debutant Longstaff potom čomu Willems prihral do druhej vlny. Od mladíka to nebolo všetko, ešte v prvom polčase opečiatkoval brvno De Geovej brány. Okrem toho Newcastle zahodil ďalšie dobré šance, napríklad Schär či Almirón. Naproti tomu hostia mali len jedno nebezpečné zakončenie keď po rohovom kope hlavičkoval Maguire tesne vedľa. K tomu sa im po hodine hry zranil Dalot čiže ďalšia komplikácia. Po sľubnom začiatku už tím neťahá ani James. United sú po ôsmich kolách až 12 a pod trénerom Solskjaerom sa kýve stolička čoraz viac. V Manchestri si v tomto kole naozaj nemali čo závidieť, oba tamojšie celky totiž vyšli na prázdno.