Premier League 10. Kolo: Všetci favoriti vyhrali, dokonca aj Manchester United.

Väčšina Big 6 sa začína dostávať do formy, problémy majú len rivali zo severu Londýna ktorým desiate kolo vôbec nepomohlo. navyše ich čaká ďalší náročný program.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Manchester City

City cez týždeň vyhrali v Lige Majstrov nad Atalantou 5:1 ale prišli o Rodriho ktorého nahradil John Stones a to je aj jediná zmena ktorú Guardiola urobil oproti zápasu s Crystal Palace. A bol to práve Stones ktorý zápas otvoril chybnou rozohrávkou po ktorej mali hostia prvú šancu zápasu, gólom to ale neskončilo. Rovnako ako žiadny pokus v prvej polke, Góly sa dostavili až v tej druhej. A vlastne hneď po jej začatí. V 46 minúte skóroval Steling. Gól padol po Edersonovom nákope na súperovu polku. Hlavičkový súboj s Jesusom podcenil ďalší Anglický reprezentant Mings a Sterling je rozhodne dynamickejší ako Engels. Ten ho už nechytil a bolo to. Nebola to jediná Mingsova chyba. Na konci zápasu predviedol ďalšiu, po nej ale gól nepadol. V zápase mal ale aj svetlý moment keď po Engelsovej chybe v rozohrávke zneškodnil strelu ktorá letela už do prázdnej brány. Ďalšie dva góly pridali City po štandardkách. Jeden David Silva ktorý jemne lízol De Bruynov pokus. Belgičan si pripísal už 9 gólovú prihrávku. Ten posledný vsietil Gundogan po rohovom kope. Svoje majstrovstvo predviedol aj Ederson. V závere zápasu si ustrážil čisté konto ale pomohla mu pri tom aj žrď. Po druhej žltej karte, v 87 minúte, opustil zápas Fernandinho. City v naháňačke Liverpoolu teda nezaváhali a ich strata je iba šesť bodová. Po úvodných desiatich kolách majú už 32 strelených gólov čo je o sedem viac ako Leicester. Ten je druhý v tejto štatistike.

Chelsea

Chelsea len s dvomi zmenami. Barkleyho nahradil ovačič a Hudson-Odoia zas Pulisic.
Chelsea cez týždeň dobyla Amsterdam a v Lige má najdlhšiu sériu víťazstiev. Tá sa predĺžila aj po zápase na Turf Moor. Hviezdou zápasu bol jeden z dvojice hráčov ktorý nakukli do základnej jedenástky. Konkrétne Pulisic ktorý strelil Hattrick. Dva z jeho troch gólov padli po chybe domácej obrany. Najprv v strede poľa odzbrojil trošku dezorientovaného Lowtona a jeho druhému gólu predchádzala zlá rozohrávka Tarkowskeho a ešte aj teč Meeho. Tretí gól pridal hlavou po Mountovom centri, po rohovom kope. Výrazne sa tak vypýtal do základnej zostavy aj pre budúce zápasy. A nad Pedrom sa zmráka. Druhý krídelník Willian totiž skóroval tiež. Chelsea poslal do vedenia štyri nula. Už to vyzeralo na debakel. V záverečnej päťminútovke ale udreli aj domáci. Najprv krásnou strelou Rodriguez a potom McNeil, jeho strelu tečoval Tomori. Kepa nemal ani na jeden pokus nárok ale aj napriek tomu veľká škoda pre Modrých. Na oba domáce góly prihrával Brady. Chelsea aj napriek forme stále v tabuľke iba štvrtá. Trojica celkov nad ňou má totiž tiež skvelú formu.

Arsenal

Arsenal a jeho tri zmeny pre zápas s tabuľkovým susedom boli nasledovné. Na ľavo v obrane v lige debutoval Thierney ktorý nastúpil namiesto Kolašinaca. Ďalšie dve zmeny boli na ofenzívnych postoch. Mladíci Saka a Willock boli nahradený Ceballosom a Lacazette. Napriek tomu že v útoku kanonierov nastúpilo konečne spolu ich obávané trio tak bolo dopredu jasné že tento zápas nevyhrajú. To by bolo veľké prekvapenie. Ofenzívny trojzáprah mal dokopy iba jedno nebezpečné zakončenie, nebezpečný ale boli stredný obrancovia. Hneď na začiatku po dvoch rohoch oslavovali gól aj Sokratis aj David Luiz. Obaja mohli pridať po góle aj v druhom polčase a Grék ho aj pridal ale vzápätí mu ho znegoval VAR. Videosystém nebol jediný kto znegoval gólovú snahu svojich stopérov. Ešte v prvom polčase to bol obranca Chambers ktorý spôsobil penaltu. A Milivojevič penalty nezahadzuje. V druhom polčase sa navyše presadil aj Jordan Ayew, ten je zatiaľ dosť golový. Arsenal bol lepší ale nevyhral. Kapitána Xhaku pri striedaní vypískal vlastný štadión a Arsenal tak čelí ďalší problémom. Najbližšie ich čakajú Wolwes a to bude ďalší náročný zápas.

Manchester United
V kádri Červených diablov nastala len jedna zmena. Roja nahradil uzdravený Martial a v zadu prešli späť na 4 obrancov.
Vyzerá to že hostia po remíze z Liverpoolom naberajú formu pretože Norwich bez problémov zvládli. Dali tri góly, súpera jasne prestrielali a bolo lepší. Všetko ale mohlo byť inak, Norwich mohol vyhrávať. Hneď na začiatku zápasu prenikol dopredu pravý obranca Aarons ktorý vytvoril obrovskú šancu pre Cantwella. Bránu ale netrafil. Rovnaký hráč mal potom šancu aj pred koncom prvého polčasu a všetko zakončil rukou vo vlastnej šestnástke. Do druhého polčasu už nenastúpil. Prví polčas bol zaujímavý ale aj z pohľadu United. Po rohovom kope sa dostali do vedenia a gól McTominaya bol už jubilejným 2000 gólom Manchestru United v lige. A potom prišli temné chvíle ľavého obrancu Lewisa. Po jeho prvej nevydarenej rozohrávke sa hostia dočkali penalty aj keď dosť záhadnej. Rashford ju znova nepremenil. Len o Chvíľu neskôr znovu po Lewisovej nepodarenej prihrávke na súperovej polke domáci prišli o loptu. Vzhľadom na Lewisovu ofenzívny pozíciu v oblastiach krídla boli obaja stopéri stiahnutý pri čiare, pravý obranca Aarons ale stále striktne držal svoju pozíciu na pravo. Výsledkom bolo že Rashford bol úplne odkrytý priamo na osi ihriska a bez problémov skóroval. Na konci polčasu kopali United ďalšiu, už spomínanú, penaltu. Tentokrát Martial ale výsledok bol rovnaký. Krul tak zneškodnil obe penalty súpera. Po takomto prvom polčase je logické že druhý nebol až taký zaujímavý ale aj v ňom bolo niekoľko momentov ktoré zahýbali so zápasom. Znovu na počiatku polčasu prenikol Aarons a vytvoril šancu, teraz už pre Pukkiho ale ani Fínsky kanonier gól nedal. A obrana kanárikov nebola kompaktná ani teraz. Martial pridal tretí gól po krásnej Rashfordovej prihrávke. Okrem toho ešte veľkú chybu spravil aj Amadou. Toho zachránil Krul. Čo sa Holandského brankára týka tak podal veľmi dobrý výkon. Síce dostal tri góly ale pripísal si 8 zákrokov. Chytil už spomínané dve penalty a minimálne ďalšie dve obrovské šance. Hostí môže mrzieť to že v samotnom závere prišli o čisté konto. Inak ale podali veľmi dobrý výkon. Až na tie penalty.

Liverpool a Tottenham

Liverpool spravil v základe iba dve zmeny. Lovren nahradil Matipa a navrátilec Salah zase Origiho.
Dve zmeny nastali aj u Kohútov. Z obrany vypadol Vertonghen, toho nahradil Eriksen a Son nastúpil namiesto Lucasa. Tottenham prešiel na systém so 4 obrancami.
Oba tímy cez týždeň v Lige Majstrov vysoko vyhrali ale ich ligová situácia bola diametrálne odlišná. Tottenham nieje schopný vyhrávať zápasy na ihrisku súpera.
V repríze finále Ligy Majstrov sme mohli sledovať rovnaký priebeh. Už v prvej minúte totiž padol gól, ale teraz ho dal Tottenham a bol absolútne regulérny. Ale zatiaľ čo v Madride tento gól znamenal Liverpoolsky betón a jedno z najmenej zaujímavých finále, tak na Anfielde sme sa dočkali značne futbalovejšieho priebehu. Tottenham sa okamžite dostal pod tlak z ktorého len občas dokázal zaútočiť, Ale dva takéto výpady mohli byť kludne gólové. Hlavne ten druhý keď Son už obišiel Alsisona a jeho ranu zastavilo brvno. Keby zvýši na 0:2 bolo by zrejme po zápase. To sa ale nestalo a krátko nato Liverpool vyrovnal. Trafil sa Henderson. Štvrť hodinu pred koncom si šťastie znova sadlo na plece Liverpoolu. Po nešťastne vyriešenej situácií od Auriera prišiel faul na Maného a následne penalta. Salah poslal Liverpool do vedenia. Po tom už nasledoval klasický priebeh. Liverpool začal byť pasívny a behom pár minút sa absolútne obrátil obraz hry. Zatiahol sa Liverpool a pánom bol zrazu Tottenham. Vyrovnať sa im už nepodarilo. Liverpool na toto môže naozaj doplatiť. Kým ale stav zápasu Liverpoolu nevyhovoval tak Červený predvádzali asi najlepší výkon v sezóne. Nebol to len neúčelný tlak s miliónom náhodných centrov ale skutočné šance. Veď Gazzaniga mal až 11 zákrokov a minimálne polovica z nich bola proti jasným gólovkám. Tottenham je až dvanásty a ďalší zápas ich čaká znovu v Liverpoole ale teraz proti modrým Karamelkám. Dá sa však očakávať to že konečne začnú tabuľkou stúpať.